AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Miniony weekend minął bez żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali pięć kolizji drogowych, nałożyli dwa mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów i zatrzymali kierującego na dożywotnim zakazie mężczyznę. Na uwagę zasługuje godna pochwały postawa dwóch mieszkańców powiatu, którzy dokonali ujęć nietrzeźwych kierujących.

W piątek (12.05.23) w miejscowości Żabi Róg w gminie Morąg patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego rowerem 31-latka. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z powyższym na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a jego rower przekazano uprzednio wskazanej osobie.

W tym samym dniu (12.05.23) w Morągu dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że spod jednego z bloków doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że 66 letni mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości próbował odjechać swoim fiatem. Dziwnie zachowującego się kierującego zauważył przechodzący mężczyzna, który uniemożliwił mu jazdę, zabrał kluczyki i wezwał policjantów. Badanie na zawartość alkoholu ujętego mężczyzny wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym zatrzymano mu prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej. Na pochwałę zasługuje również postawa zgłaszającego, który zareagował na bezmyślne działanie kierowcy.

W niedzielę (14.05.23) dyżurny ostródzkiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że przy skrzyżowaniu ul. 11-go Listopada z ul. Pieniężnego doszło do obywatelskiego ujęcia osoby, która kierowała samochodem znajdując się prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 48-letni kierujący osobowym fordem jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność blisko 2 promili alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Mężczyznę po wykonanych czynnościach zwolniono.

Tego samego dnia (14.05.23) w miejscowości Kruszewnia w gminie Morągu policjanci patrolujący ulice miasta zatrzymali do kontroli kierującego bmw. W toku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że 39-latek posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili niezbędna dokumentacje celem rozpatrzenia sprawy przez sąd.

Również w niedzielę (14.05.23) w Ostródzie przy ul. Olsztyńskiej policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. W trakcie wykonywanych czynności okazało się , że 23 latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z powyższym policjanci na kierującego nałożyli mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Ponadto doszło do pięciu kolizji drogowych. Jedno ze zdarzeń miało miejsce wczoraj na drodze ekspresowej S7 na pasie w kierunku Warszawy pomiędzy miejscowościami Miłomłyn i Ostróda. Podczas jazdy doszło do samozapłonu kierowanego przez 20-latka samochodu audi. Mężczyzna po tym jak zjechał na pobocze zdołał opuścić pojazd wraz z pasażerami. Pojazd spłonął w całości. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!