Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Miniony weekend na drogach powiatu można uznać za względnie spokojny. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali jedną kolizję drogową. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednego z aktywnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

W piątek (16.06.23) w miejscowości Górka w gminie Ostróda policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierującego motorowerem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność około 0,2 promila tej substancji w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej. Po zakończeniu czynności, mężczyznę zwolniono.

Również w piątek (16.06.23) w Samborowie w gminie Ostróda policjanci referatu ruchu drogowego ostródzkiej jednostki policji zatrzymali jadącego w niestabilny sposób 61-letniego rowerzystę, który jak wynikało ze zgłoszenia jadąc w kierunku miejscowości Gierłoż nie był w stanie utrzymać równowagi na swoim jednośladzie i co chwilę się przewracał. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie cyklisty. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W sobotę (17.06.23) w Miłakowie policjanci prewencji morąskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierującego volkswagenem. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację w celu jej przekazania do sądu.

Tego samego dnia (17.06.23) w Kajkowie w gminie Ostróda policjanci zespołu patrolowo -interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego skodą. W toku podjętych czynności okazało się, że 23-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wykonaniu czynności kierującego zwolniono.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!