Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami pracowity weekend na drogach powiatu. Odnotowano aż trzy wypadki drogowe. Doszło do jedenastu niegroźnych kolizji. Zatrzymano nietrzeźwych kierujących oraz kierującego z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę (15.07.2023r.) doszło do wypadku drogowego na drodze S7 w kierunku Gdańska na wysokości miejscowości Miłomłyn. Motocyklista uderzył w barierę energochłonną. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący nieznanym pojazdem nie upewnił się co do bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania, wyniku tego, zmusił motocyklistę do zjechania na pobocze. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę. Podróżował z pasażerem, który z urazami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch na S7 w kierunku Gdańska był zablokowany. Policjanci zorganizowali objazd drogą serwisową.

Tego samego dnia doszło również do zdarzenia drogowego w miejscowości Samborowo. Kierująca 51 letnia kobieta, poruszając się samochodem marki bmw, wyjeżdżając z ul. Przemysłowej na DK 16, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla 40 letniego kierowcy mercedesa. Doszło do zderzenia się pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca bmw została przewieziona na obserwację do szpitala.

W miejscowości Miłomłyn policjanci Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 52 latka, który kierował pojazdem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz ze swojego postępowania mężczyzna będzie tłumaczyć się przed sądem.

Tego samego dnia na terenie Ostródy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25 letnią kobietę kierującą osobowym fordem, również znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało obecność ponad 1 promila. Dodatkowo kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę (16.07.23) zatrzymano dwóch cyklistów pod wpływem alkoholu w Ostródzie na ul. Plebiscytowej. Policjanci z ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 19 latka, który kierował rowerem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym miejscu doszło do zatrzymania drugiego rowerzysty. Był to 42 letni mężczyzna. Badanie w tym przypadku wykazało obecność 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, powyższe przejażdżki będą kosztowne. W obydwu przypadkach funkcjonariusze nałożyli mandat karny wysokości 1000 złotych.

Również w niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli 44 letnią kobietę, która kierowała pojazdem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że posiadała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci obligatoryjnie dokonali zatrzymania prawa jazdy oraz sporządzili dokumentacje procesową.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Wilnowo, gm. Morąg. Kierujący 44 letni mężczyzna, poruszając się osobowym fordem nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy, nie wymagał hospitalizacji.

W niedzielę w miejscowości Durąg w gminie Ostróda, funkcjonariusze ostródzkiej jednostki dokonali zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki Opel. W trakcie kontroli okazało się, że 49 letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Tego dnia nie zabrakło również rażących przekroczeń dozwolonej prędkości. W miejscowości Samin w gminie Dąbrówno, funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości w terenie zabudowanym ujawnili kierującego, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h. 50 letni kierowca jechał z prędkością 105 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, ukarany został wysokim mandatem karnym, a do jego konta przypisanych zostało 13 punktów karnych.

Policjanci skontrolowali ogółem 202 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 136 mandatów karnych. Przeprowadzili aż 392 badań stanu trzeźwości.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!