Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend, który należy uznać za bezpieczny. Na drogach powiatu ostródzkiego nie odnotowano żadnego wypadku. Doszło do 5 niegroźnych kolizji drogowych. Wakacje dobiegają końca, policjanci wciąż apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

W piątek (25.08.2023r.) w miejscowości Mielno gm. Grunwald, patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę, który kierował motorowerem pomimo braku uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Pojazd przekazano osobie wskazanej.

W sobotę (26.08.2023r.) w Ostródzie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd osobowy marki skoda, którym kierował 45 letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem drogowym. 45 latkowi grozi teraz kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 zł. Konsekwencją jest również utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do lat 3.

W tym samym dniu nie zabrakło również kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W miejscowości Małdyty na drodze S7 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę, który poruszał się z prędkością 154 km/h. 50 letni kierowca bmw skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, wobec tego funkcjonariusze sporządzili dokumentację niezbędną do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.

Policjanci skontrolowali ogółem 228 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 133 mandaty karne.

Przed nami ostatni tydzień wakacji. Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku a podczas powrotów z wypoczynku – o przepisach ruchu drogowego.

Bezpiecznych powrotów do domu !

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!