Rozmowy i dyskusje o możliwościach zawodowych
Trwają zgłoszenia do konferencji „Kraina możliwości zawodowych”, która odbędzie się 26 października 2023 roku w Olsztynie.
Kształcenie zawodowe niesie ze sobą dużo możliwości. Dzięki nim można szybko zmienić ścieżkę kariery lub ją uzupełnić na każdym etapie.
Żyjąc w czasach wyzwań, jakie niosą ze sobą m.in. transformacja cyfrowa i ekologiczna, kluczowym elementem staje się umiejętność dostosowania do zachodzących zmian.
Uczestnicy wydarzenia zapoznają się z tematami związanymi z kreowaniem szkolnictwa branżowego na Warmii i Mazurach czy współpracą szkoły z przedsiębiorcą.
Konferencja skierowana jest do uczniów, kadry szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, przedstawicieli jst, wnioskodawców i przyszłych beneficjentów FEWiM. Dla każdego, kto interesuje się przyszłością kształcenia zawodowego na Warmii i Mazurach i chce wykorzystać możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie.
Edukacja i kompetencje to jeden z priorytetów programu Fundusze Europejskich dla Warmii i Mazur, dlatego na konferencji nie może zabraknąć naszych konsultantów. Podczas całego wydarzenia będą obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy bezpłatnie będą świadczyć usługi konsultacyjne.
Wydarzenie odbędzie się 26 października 2023 roku (w godz. 10-14) w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera w Olsztynie (ul. Dybowskiego 11A). Zgłoszenia przyjmowane są do 23 października 2023 roku.
PROGRAM KONFERENCJI:
9:30-10:00 Rejestracja uczestników
10:00-10:15 Otwarcie konferencji Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego,
10:15-11:10 Doradca zawodowy – projektant przyszłości:
• Doradca zawodowy XXI wieku dr Danuta Oleksiak, dyrektor W-MODN w Elblągu,
• Jak wspólnie odnaleźć klucz do samorealizacji? Michał Zawadka, propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej,
11:00-11:45 Możliwości kształcenia zawodowego, czyli jak być elastycznym i szybko reagować na zmiany?
• Atrakcyjność kształcenia zawodowego – oswajamy ludzi z technologią, uczymy się przez całe życie, zawody przyszłości Ada Florentyna Pawlak, antropolożka technologii,
• Minireportaż
11:45-12:15 Przerwa kawowa
12:15-13:05 Nie bójmy się wyzwań i współpracy:
• Edukacja zawodowa w czasach nowoczesnych technologii Grzegorz Górski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie + minireportaż (pokazanie przykładu wykorzystania Funduszy Europejskich w kształceniu zawodowym)
• Sztuczna inteligencja – wyzwanie czy możliwości? dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, futurolożka (prezentacja on-line z wykorzystaniem nowoczesnej technologii),
13:05-13:20 Kształcenie zawodowe w Europejskim Funduszu Społecznym + Michał Opieczyński, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
13:20-14:00 Poczęstunek.
(wwim)