AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano w regionie żadnego wypadku drogowego, jednak doszło dziewięciu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali kierującego bez uprawnień oraz kierującego z aktywnym zakazem kierowania.

W piątek (13.01.2023 r.) po godzinie 22:00 na S7 na wysokości węzła Ostróda Północ, kierujący 32-latek pojazdem osobowym marki Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Jak się okazało do zdarzenia doszło po tym, jak awarii uległa opona jego pojazdu. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

W sobotę (14.01.2023 r.) około godziny 11:00 na odcinku drogi Morąg – Żabi Róg doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, 18-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Audi, na łuku drogi w prawo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście kierująca nie wymagała hospitalizacji.

Tego samego dnia około godziny 10:00 miejscowości Gierzwałd policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru marki Torq Blizzard. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że 54-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie wskazanej za pisemnym oświadczeniem. Teraz mężczyzna ponownie odpowie przed sądem.

Policjanci w miniony weekend skontrolowali łącznie 160 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 46 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 46 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili ponad 420 kontroli trzeźwości.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!