AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 16 kolizji. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się jechać mimo spożywanego wcześniej alkoholu i 4 kierowców, którzy poruszali się autami pomimo braku uprawnień.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 16 niegroźnych kolizji. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

W ręce funkcjonariuszy trafiło 3 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 4 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo braku uprawnień.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymali morąscy kryminalni w minioną sobotę w godzinach wieczornych. Mężczyzna poruszał się po gminie Morąg mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 45- latek, który nocą z soboty na niedzielę (24/25.10.2020r.) kierował osobowym lanosem mimo spożywanego wcześniej alkoholu i sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego tym razem było to na terenie gminy Ostróda. 23-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu i również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!