AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do dziewięciu kolizji drogowych.

W niedzielę (03.03.2024r.) po godzinie 16:00 w miejscowości Gierzwałd w gminie Grunwald doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Jak się okazało 43-letni kierujący toyotą podczas włączania się do ruchu drogowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy audi w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Żaden z uczestników kolizji nie wymagał hospitalizacji.

Tego samego dnia około godziny 18:00 w Morągu na ul. Żeromskiego policjanci ostródzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową skodę ze względu na przekroczoną prędkość o 37 km/h. Kierującym okazał się być 35-letni mężczyzna. Mężczyzna skorzystał z przysługujących mu praw i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Policjanci skontrolowali ogółem 171 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 81 mandatów karnych oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali łącznie 42 pouczenia. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 305 badań stanu trzeźwości, ujawniając dwóch nietrzeźwych kierowców.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!