AktualnościHALO MORĄG

Podziel się historią rodziny, sąsiadów, przyjaciół w konkursie „Nieopowiedziane historie”

Fundacja Against zaprasza do udziału w konkursie „Nieopowiedziane historie”. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie literacką i plastyczną, oraz dwie grupy wiekowe. Nasz portal patronuje temu konkursowi. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym poniżej.

„Nieopowiedziane historie” to projekt artystyczno-historyczny opowiadający trudną historię mieszkańców gminy Morąg (Warmii). Bohaterami projektu są dziś osoby starsze, które dzielą się wspomnieniami swoimi, swoich bliskich i przyjaciół, z czasów dzieciństwa, z czasów wojny, z czasów po wojnie. Opowiedziane historie rysują historię ucieczki, utraty domu, przesiedlenia. Pokazują trudna historia regionu; napływu polskiej ludności na skutek przesiedleń, mniejszości ukraińskiej z „Akcji Wisła” i mniejszości niemieckiej, która nie miała dokąd uciec.
Losy mieszkańców Morąga, to historia budowania nowego powojennego życia. Historia tolerancji i strachu. Historia, w której ponad nienawiścią pomiędzy narodami było wzajemne współczucie ludzi, którzy po wojnie nic nie posiadali. Historia ludzi, którzy postanowili przetrwać i odbudować ojczyznę.
Informacje o konkursie „Nieopowiedziane historie”
Fundacja Against wraz z Partnerami projektu „Nieopowiedziane historie” ma przyjemność zaprosić uczniów i seniorów do udziału w konkursie literacko-plastycznym.
Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o lokalnej historii Warmii, poznanie historii ludności przesiedlonej na Warmię po II Wojnie Światowej oraz poznanie historii osób mieszkających na Warmii przed, w trakcie i po II Wojny Światowej. Zapraszamy osoby zainteresowane tematyką do opowiedzenia swojej historii, swoje rodziny, dziadków lub historii zasłyszanej. Konkurs jest doskonałą okazją do poznania historii swojej rodziny lub swojego miejsca zamieszkania, bohaterem może zostać kamienica, kościół lub zapomniany cmentarz w lesie. Zapraszamy uczestników do odwagi i kreatywności.
Tematem Konkursu jest praca literacka lub praca plastyczna zawierające historie osoby (osób) mieszkającej w przeszłości lub obecnie na Warmii, w której istotną role będzie odgrywać tło historyczne.
Konkurs podzielony jest na dwie kategorie tematyczne: praca literacka i praca plastyczna. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy finałowej w „Galerii w Ratuszu” w Morągu. Organizator zaplanował nagrody o łącznej wartości 5500 złotych. Nagrodą główna w każdej
kategorii będzie bon na profesjonalną sesję fotograficzną (portretową).

Nieopowiedziane historie – regulamin konkursu

Nieopowiedziane historie – konkurs – załacznik nr 2

Nieopowiedziane historie – obowiązek informacyjny dla uczestników konkursu

error: Nie kopiuj!!!