AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali w tym czasie 9 kolizji. Zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji.

W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafiło 3 pijanych kierowców. W sobotę (29.05.2021r.) około godz. 18:30 oficer dyżurny morąskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że kierowca toyoty może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali opisane auto do kontroli i potwierdzili podejrzenia zgłaszających. Siedzący za kierownicą 57- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Ponadto, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W tym samym czasie patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę skody. Badanie na zawartość alkoholu 63- letniego kierowcy wykazało prawie 2 promile. Trzeci z nieodpowiedzialnych kierowców to 26- latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ostródzkiej patrolówki. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Za popełnione przestępstwa trzej kierowcy tłumaczyć się teraz będą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!