Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

6 kolizji, 4 kierujących z utraconymi prawami jazdy na skutek jazdy po alkoholu. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do 6 niegroźnych kolizji w wyniku, których nikt nie odniósł obrażeń. Pomimo licznych apeli o powstrzymanie się od kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu nadal na naszych drogach zatrzymywani są kierowcy dopuszczający się łamania tego przepisu.

W sobotę (04.12.21) w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego volkswagenem, który poruszał się po drodze w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. W podobnym stanie po ulicach Ostródy poruszał się kierujący fordem 32-latek, który z niemalże identycznym wynikiem został wyeliminowany z ruchu.

Tego samego dnia w m. Górka, gmina Ostróda policjanci zatrzymali kierującego oplem 26-latka, który prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie w jego przypadku wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą mijającego weekendu został natomiast kierujący toyotą 49-letni mężczyzna, który w nocy z 5 na 6 grudnia został zatrzymany do kontroli przez ostródzkich policjantów. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile.

Wszyscy wymienieni stracili swoje prawa jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!