AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Jest coraz zimniej, pamiętajmy o bezdomnych, starszych i samotnie zamieszkujących

W związku z okresem jesiennym, ostródzcy policjanci, jak co roku realizują działania skierowane do osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Policjanci informują o zagrożeniach związanych z wychłodzeniem organizmu, jak również o miejscach i instytucjach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc.

W okresie jesienno-zimowym znaczne spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie to dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.
Podczas spotkań z osobami bezdomnymi policjanci przypominają również o związanych ze spadkiem temperatur oraz o tym, że każdego roku zdarzają się przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Policjanci na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie.
Pamiętajmy!!!
Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 112 lub, gdy interwencja nie jest pilna nanieść zgłoszenie w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!