Warmia i Mazury

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na pamiątkę regionu Warmii i Mazur

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na pamiątkę regionu Warmii i Mazur, który od 2007 roku organizuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Ideą corocznego konkursu jest wyłonienie regionalnych pamiątek, które kojarzą się z walorami województwa warmińsko-mazurskiego.

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek oraz popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje.

Dla turystów powinna stanowić cenny ślad z pobytu, przywoływać wspomnienia i zachęcać do ponownego odwiedzenia. Z kolei mieszkańcom regionu sprzyjać tworzeniu nowych więzi społecznych oraz budowaniu lokalnej tradycji i kultury.

W tym roku konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023” oraz „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”.

Prace w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023” promują Warmię i Mazury oraz nawiązują do jej bogactwa naturalnego i kulturowego. Pierwsze miejsce zajął Waldemar Majcher autor pracy „Filiżanka ze spodkiem”.

Z kolei prace w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” odnoszą się do życia i działalności Mikołaja Kopernika na Warmii, promują jego dokonania i miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim. W tej kategorii ze zwycięstwa cieszyła się Agnieszka Markowicz za zestaw: czapka z daszkiem, koszulka oraz skarpetki.

Swój głos mogli oddać również internauci. Najwięcej głosów w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023” otrzymała praca autorstwa Eleonory i Rafała Toś – „Garnusek z motywem kafli”, natomiast w kategorii Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” – najwięcej głosów otrzymały „Pocztówki wycinanki  – Poznaj Kopernika!” autorstwa Pauliny Janik.

Wyniki konkursu w 2023 roku:
A. w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023”:

 •  I miejsce praca –  Filiżanka ze spodkiem, autor Waldemar Majcher – nagroda 4.000 zł
  •    II miejsce praca –  Apaszka mazurska na wzór ludowych kafli piecowych, autor Anita Poręba – nagroda 2.500 zł,
  •    III miejsce praca – Noc nad jeziorem – Tkanina z Warmii na przykładzie chusty
  i krawatu, autor Anna Lewandowska / Miller i Paskudy – nagroda 1.500 zł.
  •    nagroda internautów –  Garnusek z motywem kafli, autor Eleonora i Rafał Toś – nagroda 1.500zł.
  Na wybrane prace w internecie oddano 1215 głosów.
 1. w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”:
  •    I miejsce praca – Kopernik wybrał Warmię „Wstrzymał Słońce i ruszył Ziemią” zestaw czapka z daszkiem, koszulka, skarpetki, autor Agnieszka Markowicz  –
  nagroda 4.000 zł
  •    nagroda internautów –  Pocztówki wycinanki – Poznaj Kopernika! – autor Paulina Janik – nagroda 1.500 zł.

Na wybrane prace głosowało w internecie  876 uczestników.

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!