HALO MORĄG

Redaguj z UTK kolejną edycję słownika żargonu kolejowego!

Język kolejarzy zawiera wiele fachowych pojęć. Jednak nie brakuje tu określeń, które mogą zadziwić i sprawią, że się uśmiechniemy. Obecnie Urząd Transportu Kolejowego przygotowuje kolejną edycję słownika i zaprasza pracowników kolei, miłośników oraz wszystkich tych, którzy znają i rozumieją język kolejarzy do przesyłania swoich propozycji.

W 2017 roku w Urzędzie Transportu Kolejowego powstał „Mały słownik żargonu kolejowego” zawierający około 200 haseł. Cztery lata później opublikowaliśmy wydanie II z 300 hasłami. Dziś postanowiliśmy odświeżyć i zaktualizować nasz „Słownik”. Zapraszamy wieloletnich pracowników kolei, miłośników oraz wszystkich tych, którzy znają i rozumieją język kolejarzy. Dotychczasowe wydania możesz ściągnąć z naszej strony w formacie PDF. Jeśli masz nowe propozycje lub sądzisz, że dotychczasowy opis w niepełny sposób opisuje dany termin – prześlij swoją propozycję.

Zgłoszenia nowych haseł i propozycji uzupełnień prosimy przesyłać za pośrednictwem e-maila do 15 maja na adres rzecznikprasowy@utk.gov.pl W temacie wiadomości wpisz „SŁOWNIK”.

(UTK)

error: Nie kopiuj!!!