Region Warmii i Mazur w programie „Facing Waves”

Ruszyły zdjęcia do amerykańskiego programu telewizyjnego „Facing Waves”, przedstawiającego najpiękniejsze lokalizacje do uprawiania sportów wodnych na świecie. Plan zdjęciowy obejmuje Warmię i Mazury.

Półgodzinny odcinek programu przedstawi widzom pomysły na spędzenie w Polsce aktywnego urlopu, m.in. spływ kajakowy Krutynią, sporty wodne na najpiękniejszych polskich jeziorach, nocowanie w stanicach wodnych i wędkowanie.

Ekipa odwiedzi najładniejsze mazurskie miejscowości: Mrągowo, Giżycko, Mikołajki czy Ruciane-Nida. Nie zabraknie też spotkań z ciekawą historią regionu poprzez wizyty w zamku Ryn czy Wilczym Szańcu. Członkowie ekipy to nie tylko dziennikarze, ale też doświadczeni sportowcy, dzięki czemu wezmą udział we wszystkich filmowanych aktywnościach.

Turystyka wodna to popularna forma wypoczynku wśród Amerykanów i Kanadyjczyków.

Szczególną popularnością cieszy się tam wypoczynek wśród jezior, połączony z nocowaniem na kempingach i kajakarstwem. Program „Facing Waves” ma za zadanie pokazać, że Polska przyroda może konkurować z najpiękniejszymi miejscami na świecie. Dodatkowym atutem są światowej klasy zabytki architektury i inne atrakcje historyczne, słynna polska gościnność i świetna regionalna kuchnia przygotowywana z wysokiej jakości naturalnych składników.

Program „Facing Waves” będzie emitowany w stacjach FOX Sports Sun, Outside Television, kanałach z grupy Fox Sports Network, a także w telewizji internetowej Backpacker TV.

Wizytę zorganizowano dzięki pomocy Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej. (wwim)