Warmia i Mazury

Sierpień pod znakiem muzyki kameralnej

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie zaplanowano koncerty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Odbędą się dwa koncerty edukacyjne, gdzie dzieci poznają muzykę klasyczną, wykonują związane z nią zadania i poznają ciekawostki związane z instrumentami, kompozytorami i utworami.

Koncerty odbywają się w sali kameralnej dla max. 50 osób. Czas trwania – 45 minut. Bilety w cenie 10 zł:
– „W krainie bajek” – 7,8,9 sierpnia, godz. 11:00 – z udziałem instrumentów dętych: tuby, puzonu, saksofonu oraz akordeonu. Muzycy prezentują piosenki z bajek od „Akademii Pana Kleksa” po filmy Walta Disneya.
– „W krainie dźwięków” 22,23 sierpnia, godz. 11:00 z udziałem kwartetu smyczkowego. Muzycy z pomocą animatorki dziecięcej prezentują dzieła muzyki klasycznej.

Starszego słuchacza olsztyńska filharmonia zaprasza na dwa koncerty muzyki kameralnej. Koncerty odbywają się przy udziale połowy publiczności na dużej sali koncertowej. Bilety w cenie 20 zł:
– „Włoskie perypetie pewnej pary wg Hugo Wolfa” – koncert liryki wokalnej
7 sierpnia, godz. 18:00. W programie wybrane pieśni z cyklu „Italienisches Liederbuch” Hugo Wolfa. Jest to najbardziej znany cykl tego kompozytora. Całość cyklu to pieśni – miniatury w założeniu kompozytora podzielone na kobiece i męskie. W zabawny, żartobliwy, ale też wzruszający sposób opowiadają one o miłosnych perypetiach pewnej pary. Wystąpią znakomici śpiewacy: Joanna Dobrakowska – mezzosopran, Bartłomiej Misiuda – baryton z towarzyszeniem związanego z Wiedniem pianisty Marcina Kozieła.

– „Kiedy bije lodowe serce” – muzyka Islandii – 21 sierpnia godz. 18:00. Koncert promuje płytę tria fortepianowego w składzie: Agnieszka Panasiuk – fortepian, Ania Wandtke – skrzypce, Paweł Panasiuk – wiolonczela. W programie niesłyszana dotąd w Polsce muzyka kompozytorów islandzkich.

Filharmonia wprowadza także nową formułę koncertów – w nieco bardziej swobodnej, klubowej formie – wprowadzając tym samym do przestrzeni budynku gatunki inne niż muzyka klasyczna. Koncerty we foyer pozwalają cieszyć się muzyką na żywo w połączeniu z kawiarnianym klimatem naszej Nowowiejski Cafe’. Bilety w cenie 10 zł:
-„Tango w filmie” – 8 sierpnia godz. 18:00. Występ Tango Acoustic Trio w składzie: Rafał Górczyński – akordeon, Kuba Fryderyk Kozicki – kontrabas, Tomasz Mieczykowski – saksofon. W programie utwory muzyki filmowej oparte o tango

Więcej informacji na stronie www.filharmonia.olsztyn.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!