AktualnościHALO MORĄG

SOSW w Szymanowie laureatem przeglądu iTeatr2020

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2020, odbywający się pod hasłem „Miłość”, przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej. W kategorii szkół podstawowych nagroda główna ex aequo przypadła  m.in.: dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach… ”, który otrzymał także nagrodę najlepszego spektaklu.

Jury w znamienitym składzie:

Ewa Konstancja Bułhak – Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Zbigniew Dzięgiel – Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji

Katarzyna Grześków – Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.

Elżbieta Wrotnowska – Gmyz – Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

W kategorii szkół podstawowych:

Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach… ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie”  oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu.

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:

Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl  „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:

Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;

Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy – NIE!”  oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”, zakwalifikowanego do etapu centralnego, który ze względu na ograniczenia praw autorskich nie mógł znaleźć się w finale konkursu.

Nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską od Redaktora Naczelnego portalu tvp.pl w postaci stażu/praktyki w wideo teamie Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP S.A. otrzymuje Nikodem Krysztofowicz z zespołu Waria.Ty z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za rolę w spektaklu „Rozłączeni”.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują Natalia Kamińska i Roch Oczkowski z Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za rysunki i animacje we „Fryderyku”.

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Zwycięzcom, finalistom, a przede wszystkim tym, którzy, kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy!

(org./red.)

error: Nie kopiuj!!!