Warmia i Mazury

st. bryg. Piotr Wlazłowski zakończył służbę w PSP

16 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Tego dnia podczas uroczystej zbiórki st. bryg. Piotr Wlazłowski zdał obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Iławie i złożył meldunek st. bryg. Tomaszowi Ostrowskiemu Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o zakończeniu służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg Piotr Wlazłowski z dniem 16 lutego 2024 roku zakończył służbę w PSP i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Na uroczystości zgromadziło się wiele osób, między innymi rodzina odchodzącego na emeryturę, a także Gustaw Marek Brzezin Senator RP, st. bryg. Tomasz Ostrowski Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, nadbryg. w st. spocz. Tomasz Komoszyński były Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, komendanci powiatowi i miejscy PSP z naszego województwa oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, organizacji i podmiotów współpracujących. Obecni byli również pracownicy i funkcjonariusze iławskiej Komendy Powiatowej PSP.

Zgodnie z decyzją st. bryg. Michała Kamienieckiego p. o. Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 17 lutego 2024 roku p. o. Komendanta Powiatowego PSP w Iławie został mł. bryg. Bogdan Grzymowicz.

St. bryg. mgr inż. Piotr Wlazłowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa w 2000 roku rozpoczął służbę stałą w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie na stanowisku dowódcy zastępu, a od 2003 roku jako młodszy specjalista oraz specjalista w wydziale kadr i organizacji. W 2003 roku ukończył studia magisterskie o kierunku ochrona środowiska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W kolejnych latach ukończył studia podyplomowe w Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego na kierunku zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (2009) oraz w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie zarządzania kryzysowego (2014). W 2004 roku został mianowany na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Morągu, w 2008 roku powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Ostródzie. 20 sierpnia 2018 roku powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Iławie.

(tekst i fot. mł. bryg. Grzegorz Różański/ fot. mł. bryg. Krzysztof Rutkowski)

error: Nie kopiuj!!!