Strzelał z wiatrówki w stronę przechodniów

Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Morąga, który strzelał z wiatrówki w kierunku przechodniów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

W środę (11.09.2019) około godz. 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o młodych osobach, które strzelają w kierunku przechodniów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Jak ustalili w toku przeprowadzonych czynności, kilku młodych mężczyzn siedziało na jednej z ławek, jeden z nich miał strzelać prawdopodobnie z wiatrówki w kierunku przechodniów.

Dalsze ustalenia w tej sprawie doprowadziły policjantów do młodego mieszkańca Morąga. W toku przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli wiatrówkę. 21-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności schował ją w… łóżku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych ludzi. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Młody mężczyzna był już wcześniej karany za kradzież i kradzież z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)