AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Szesnasty turniej szachowy z cyklu Grand Prix

W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. w Morąskim Domu Kultury rozegrany został szesnasty turniej szachowy z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga.

Wystartowało jedenastu zawodników.

Zwycięzcą po raz drugi w tym sezonie został Krzysztof Tanona, który zdobył 5,5 punktów.

Na wyróżnienie zasługuje również Steckiewicz Eryk, młody chłopak, który tego dnia uplasował się na drugiej pozycji z 5 punktami.

Po raz pierwszy zawitał również do nas 9 letni Bartek.

(Szczegółowe wyniki znajdują się w tabeli na zdjęciu.)

Rozgrywki są przeprowadzane systemem szwajcarskim przy kojarzeniu komputerowym, 7 rund, przy zegarach elektronicznych po 10 + 5 sek. na posunięcie na zawodnika.

Spotkania organizujemy co dwa tygodnie (z niewielkimi wyjątkami) w poniedziałki i są one darmowe dla wszystkich chętnych.

Zapraszamy na rozgrywki wszystkich miłośników gry królewskiej w każdym wieku, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności.

Na koniec cyklu wszyscy uczestnicy dostaną okolicznościowe pamiątki a dla trzech najlepszych – puchary Burmistrza Morąga.

Na następne zmagania zapraszamy wyjątkowo za trzy tygodnie, 24 kwietnia.

Prowadzenie turnieju : Kamil Kaczyński (fotorelacja) oraz Sławomir Bardziński.

Kojarzenie komputerowe : Elżbieta Kazimierczak.

Finałowy dwudziesty turniej zaplanowany jest na 05.06.2023 r., gdzie punkty zostaną policzone podwójnie.