AktualnościHALO MORĄG

Szkoła w Kalniku zaprasza nowych uczniów i przedszkolaków

Atutem Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Kalniku jest nauczanie w możliwie najatrakcyjniejszy sposób w mało licznych grupach i przyjaznej atmosferze, nakierowanej na potrzeby, możliwości oraz zainteresowania ucznia. Mamy bardzo dobrą bazę dydaktyczną i wyposażenie szkoły.

Organizujemy  wycieczki klasowe na basen, do muzeum, na zajęcia warsztatowe, do biblioteki, czy w inne miejsca. Na zajęciach wychowania fizycznego wychodzimy na wyprawy do pobliskich miejscowości i do pobliskich lasów.  Dużo ruchu, różnych gier i ćwiczeń dobrze wpływa na uczniów i ich samopoczucie. Organizujemy imprezy i święta szkolne, współpracujemy z Sołectwem i Świetlicą Wiejską, uczestniczymy w warsztatach i teatrzykach organizowanych na terenie szkoły oraz w ważnych chwilach życia naszych uczniów.

Jesteśmy szkołą kameralną i bezpieczną. Posiadamy Certyfikat Bezpiecznej Szkoły. W takiej jak nasza małej społeczności dzieci mniej są narażone na zagrożenia typu narkotyki, wagary, prześladowania rówieśnicze czy papierosy, co często zdarza się w dużych szkołach. Stała i bliska współpraca z Rodzicami pozwala na szybką reakcję w konfliktowych i trudnych sytuacjach.

Mamy doświadczoną i z pełnymi kwalifikacjami kadrę nauczycielską. Mamy profesjonalny monitoring, by teren był bezpieczny, duży parking, fajną chociaż niewielką salkę gimnastyczną z magazynkiem sportowym, wyłożone sztuczną trawą przyszkolne boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej. Przed szkołą  są ławeczki, podwójna huśtawka, drążki gimnastyczne. U uczniów wyrabiamy poczucie współodpowiedzialności i dbałości o wspólne dobro, jakim jest szkoła.

Podręczniki dla uczniów klas 1 – 8 są bezpłatne, jesteśmy szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej i nie pobieramy żadnych opłat za naukę.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły, sprawdzenia warunków.

Do chwili obecnej wielu rodziców obdarzyło nas swoim zaufaniem i zapisało dzieci do naszej szkoły. Mam nadzieję, że nikt nie żałuje swojej decyzji. Posiadamy na wyposażeniu szkoły busa i oferujemy dowóz chętnych dzieci z okolicznych wsi. Odwozy są dwa, by dzieci nie musiały czekać dłużej niż 1 ½  godziny.

Byłoby nam bardzo miło, gdybyście Państwo rozważyli naszą propozycję i obdarzyli nas zaufaniem rozpoczynając z nami współpracę od września 2023 r. powierzając nam swoje dzieci.  Jeżeli jest potrzeba, by dzieci zostawały dłużej po lekcjach, szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe. Dla Przedszkolaków, których Rodzice pracują zawodowo zapewniamy opiekę od godziny 7:00 do 16:00.

Z serdecznymi pozdrowieniami i prośbą o dogłębne przemyślenie – dyr. NSP z OP w Kalniku – Maria Małgorzata Ratajczak, tel. 666 288 042, 798 167 017,

e-mail: niepubliczna.kalnik@wp.pl, telefon stacjonarny: 89 757 0516

Podaję link do prowadzonej przeze mnie strony na Facebooku https://www.facebook.com/pg/wwwnspkalnikszkolnanet/posts/?ref=page_internal

a także  https://www.facebook.com/m.m.ratajczak/  na której także publikowane są zdjęcia i posty dotyczące szkoły i przedszkola w Kalniku oraz link do strony szkoły http://nspkalnik.szkolna.net/

Załączam zdjęcia z tego roku szkolnego 2022/2023, byście Państwo widzieli, że u nas w szkole naprawdę dużo się dzieje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam do kontaktu.

(M. M. Ratajczak- dyrektor placówki)

error: Nie kopiuj!!!