AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Teatr przy stoliku w morąskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu serdecznie zaprasza na jedno z najbardziej lubianych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście – teatr przy stoliku. Tym razem aktorzy z Teatru Jaracza: Katarzyna Kropidłowska i Artur Steranko odczytają widzom sztukę BLAHA I VRCHLICKA Mirko Stieber.

Liryczna komedia czeskiego autora o tęsknocie za miłością dwojga samotnych ludzi. Maria Vrchlicka to zakompleksiona telefonistka skrywająca się przed światem za grubymi szkłami okularów. Antoni Blaha, mężczyzna mocno poturbowany przez życie, pracuje jako kasjer na dworcu kolejowym, a w wolnym czasie jest częstym gościem piwiarni. Oboje mijają się w codzienności małego miasteczka, aż któregoś dnia kobieta, w akcie desperacji decyduje się złożyć mężczyźnie niecodzienną propozycję… Subtelny, przewrotny dowcip, zwyczajność ukazana w ukrytym między słowami wymiarze nadzwyczajności, ciepłe, pełne empatii portrety bohaterów pozwalają uczestniczyć w perypetiach Marii i Antoniego z wyrozumiałym śmiechem i wzruszeniem.

Zapraszamy do biblioteki w Morągu, ul. Ogrodowa 16, we wtorek 9.05.2023, na godzinę 17.00, do Sali Wielofunkcyjnej na parterze. Wstęp wolny.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!