AktualnościHALO MORĄG

Uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był nietrzeźwy

Wczoraj w miejscowości Wilnowo w gminie Morąg, kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, pojazd prowadził będąc w stanie nietrzeźwości. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek (17.07.2023 r.) około godziny 23:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na odcinku drogi Ględy – Wilnowo w gminie Morąg. Kierujący osobową skodą uderzył w drzewo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się patrol policji. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19 letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nie podróżował sam, na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a samochód zabezpieczono na jego koszt na policyjnym parkingu. Po wykonaniu czynności z jego udziałem został zwolniony.

19 latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. .

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!