AktualnościHALO MORĄG

Uwaga!!! Wypadek na przejeździe kolejowym

Na odcinku kolejowym Żabi Róg – Morąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym 22-letnia kobieta jadąca osobowym VW wjechała pod nadjeżdżający w kierunku Elbląga pociąg.
Mieszkanka gminy Morąg przytomna, kontaktowa z urazem wielonarządowym została zabrana do szpitala w Olsztynie. Do obsługi skierowano patrol RD – informuje Michał Przybyłek, rzecznik prasowy KPP w Ostródzie.
25 pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Ruch kolejowy został wstrzymany. Trwają czynności na miejscu zdarzenia.
Komunikat policji w tej sprawie:

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze Żabi Róg – Bogaczewo gm. Morąg. 22 – letnia kierująca najechała tam na pociąg relacji Olsztyn-Elbląg doznając obrażeń wewnętrznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (30.12.2021) około godz. 20.30. Oficer dyżurny ostródzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach m. Żabi Róg kierująca volkswagenem najechała na przejeżdżający pociąg relacji Olsztyn – Elbląg. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kobieta wjechała na przejazd kolejowy, najprawdopodobniej nie zatrzymując się przed znakiem STOP. W wyniku odniesionych obrażeń wewnętrznych została przewieziona do szpitala. Ruch kolejowy na trasie został przywrócony około godz. 23:15

Komunikat KP PSP w Ostródzie:

W czwartek 30 grudnia kierująca samochodem osobowym kobieta na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechała pod nadjeżdżający pociąg osobowy. Zdarzenie miało miejsce około godziny 20:30 w okolicy miejscowości Bogaczewo. Do akcji ratowniczej z morąskiej JRG wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, a także dyspozycję wyjazdu otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Żabim Rogu. Na miejscu wypadku strażacy zastali rozbity samochód osobowy, po zderzeniu z pociągiem. W aucie znajdowała się przytomna kobieta. Strażacy ewakuowali poszkodowaną z pojazdu i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych została zabrana przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do szpitala. Pociągiem podróżowały 24 osoby. Nie odniosły żadnych obrażeń. Strażacy ponadto zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozbity pojazd pod względem pożarowym. Szlak kolejowy Olsztyn-Elbląg był zamknięty przez kilka godzin.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański

(red./fot. KP PSP Ostróda/fot. KPP Ostróda/ red.)
error: Nie kopiuj!!!