AktualnościHALO MORĄG

W „Drezdeńskiej” planują utworzyć oddział przygotowania wojskowego

We środę,  1 lutego 2023 r. podczas XXXV sesji  Rada Powiatu w Ostródzie zdecyduje o wyrażeniu zgody na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu.


Z wnioskiem o utworzenie od dnia 1 września 2023 r. oddziałów przygotowania wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym Nr I wystąpiła Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu.

W okresie realizacji kształcenia teoretycznego i praktycznego klas mundurowych szkoła rozwinęła współpracę z wieloma podmiotami służb wojskowych, m.in. 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną – Jednostka Wojskowa w Morągu, 4 Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej, 9 Pułkiem Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim, Żandarmerią Wojskową w Elblągu i Morągu, czy też Wojskowym Centrum Rekrutacji w Olsztynie i Ostródzie. Prowadzenie klas o profilu wojskowym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu na stałe wpisało się w ofertę kształcenia młodzieży na terenie Powiatu Ostródzkiego. Stało się to cechą rozpoznawalną Szkoły w środowisku
szkolnym i społecznym miasta Morąg.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!