Warmia i Mazury

W sezonie LATO 2023 polecimy z Mazur do Turcji

Największy polski touroperator – ITAKA, ogłosił uruchomienie pierwszego w historii Lotniska Olsztyn-Mazury połączenia czarterowego do tureckiej Antalyi.

Loty na tej trasie wystartują już 21 czerwca i będą dostępne do 20 września 2023 roku. Wakacje z wylotem z Szyman można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl i w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.

Antalya uważana jest za jedno z najlepszych wakacyjnych destynacji w Turcji, głównie ze względu na piękne i piaszczyste plaże oraz ciepły, śródziemnomorski klimat. Miasto słynie z urokliwych krajobrazów, ciekawej architektury oraz historycznych zabytków, do których należy zaliczyć Wieżę Hidirlik, bramę Hadriana, słynny Żłobkowany Minaret, a także romantyczny Plac Republiki.

Turyści znajdą w Antalyi bogatą ofertę hoteli i kurortów, parków rozrywki, sklepów oraz restauracji serwujących regionalne dania. Wszystko to sprawia, że Antalya jest idealnym miejscem do wypoczynku na Riwierze Tureckiej. Podróż do Antalyi będzie trwała ok. 3 godziny, samolotami mogącymi zabrać na pokład 189 pasażerów.

Nawiązanie współpracy z Itaką, liderem branży turystycznej, to nowy rozdział w historii Lotniska Olsztyn-Mazury. Cieszę się, że dostrzeżono potencjał naszego regionu, nie tylko jako destynacji przyciągającej turystów, ale również jako ważnego rynku dla biur podróży, oferujących wczasy za granicą. Jestem przekonany, że z możliwości zaplanowania wypoczynku w Turcji z wylotem z Szyman skorzysta wielu mieszkańców Warmii i Mazurmówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.  

Rozwój siatki połączeń czarterowych to ważny element naszej działalności i liczę, że turecka Antalya przetrze szlaki dla dalszej współpracy z naszym nowym partnerem – Itaką, która zaowocuje nowymi wakacyjnymi kierunkami prosto z Mazur w kolejnych sezonachpowiedział Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Rozpoczynamy naszą współpracę mocnym wejściem, naszym ofertowym hitem, jaką jest Antalya, czyli słynna Riwiera Turecka. To także bestseller sezonu LATO 23, więc turyści, którzy myślą o wakacjach w Turcji i wybiorą wylot z Olsztyna, mają gwarancję oferty przygotowanej przez ekspertów i komfort podróży rozpoczynającej się w dogodnym dla siebie porcie wylotowym. Liczymy na wspólny sukces, który będzie bazą do rozwoju współpracy z Lotniskiem Olsztyn-Mazury i poszerzeniem dostępności naszego produktu o kolejny, atrakcyjny port wylotowykomentuje Piotr Henicz, wiceprezes ITAKA HOLDINGS.

Klienci ITAKI będą mogli skorzystać z darmowego parkingu na Lotnisku Olsztyn-Mazury w ramach specjalnej promocji. Monitorowane parkingi zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego, a wcześniejsza rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Wskazówki jak dojechać na Lotnisko Olsztyn-Mazury, pełen rozkład lotów oraz informacje o parkingowej promocji dostępne są na stronie portu lotniczego www.mazuryairport.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!