AktualnościHALO MORĄG

Warsztat geocachingowy w bibliotece

W ramach projektu współpracy Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki zorganizowało warsztat geocachingowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Prowadzącym warsztaty był Krzysztof Szustka, który podzielił się swoją wiedzą z uczestnikami na temat:

– tworzenia gier terenowych QUESTY

– miejsc finałowych tras questowych,

– zasad tworzenia skrytek geocachingowych. geocaching

Po części teoretycznej była część praktyczna: przejście szlakiem questowym w Morągu pt. Tajemniczy filozof (polecamy serdecznie!!!)

A już wkrótce na naszym terenie powstanie 8 questów rowerowych i 30 geoskrytek

Uczestnikom warsztatów dziękujemy za aktywny udział i zachęcamy do dalszej współpracy!

Głównym celem Questów jest atrakcyjne zaprezentowanie dziedzictwa danego regionu czy miejscowości, zwrócenie uwagi uczestnika tej gry terenowej na wyjątkowe elementy danego miejsca związane z lokalną przyrodą, historią i kulturą. Połączone to jest z odkrywaniem niezwykłego, unikalnego charakteru przestrzeni (tzw. ducha miejsca). Istotą wyprawy odkrywców jest ukazanie piękna zwyczajnych z pozoru miejsc, dostrzeżenia ich wyjątkowości i atrakcyjność.

Warsztat został zorganizowany w ramach projektu współpracy pn. „Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych”. Projekt realizowany w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, objętych PROW na lata 2014-2020.

(SKDiP)

error: Nie kopiuj!!!