Warmia i Mazury

Wiosna w regionalnych Parkach Krajobrazowych

Ze względu na swoje walory środowiskowe, Warmię i Mazury uważa się za jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Obszary chronione stanowią prawie połowę obszaru województwa.

Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza młodzież z terenu powiatu gołdapskiego w wieku od 14 do 18 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Przedwiośnie – przebudzenie natury”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii przyrodniczej lub krajobrazowej ukazującej pierwsze oznaki wiosny, budzącą się do życia przyrodę, czy zmieniający się po zimie krajobraz.

Uczestnik może zgłosić od 1 do 3 fotografii, a zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja 2021 roku.
WIĘCEJ INFORMACJI

Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich

Konkurs fotograficzny “KRAJOBRAZY POJEZIERZA IŁAWSKIEGO I WZGÓRZ DYLEWSKICH” polega na zrobieniu zdjęcia o tematyce przyrodniczej (np. zdjęcia krajobrazu, zdjęcia przedstawiającego faunę i florę) korzystając z infrastruktury turystycznej znajdującej na terenie i okolicach Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich (wież widokowych, pomostów, wiat). Polecamy w szczególności wieże widokowe, które umożliwiają podziwianie przepięknych panoram.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja 2021 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

Welski Park Krajobrazowy
W minionych dniach przedstawiciele Welskiego Parku Krajobrazowego oraz wolontariusze zorganizowali Operację Czysta Rzeka”. Polegała na sprzątaniu rzeki Wel na odcinku od jeziora Markowego do Kurojad.

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zaprasza młodzież (w wieku 14-19) do udziału w międzynarodowym konkursie plakatów i filmów o transgranicznych obiektach przyrodniczych województwa warmińsko-mazurskiego, województwa pomorskiego i obwodu kaliningradzkiego.

Konkurs zachęca do promocji piękna, bogactwa przyrodniczego i ochrony następujących transgranicznych obiektów przyrodniczych: Łyny, Kanału Mazurskiego, Węgorapy, Puszczy Rominckiej, Mierzei Wiślanej, Zalewu Wiślanego, Półwyspu Helskiego oraz wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Prace należy przesyłać do 31 sierpnia 2021 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

Mazurski Park Krajobrazowy

W związku z trwającą inwestycją polegającą na przebudowie jazu pomiędzy jeziorem Mokrym oraz jeziorem Krutyńskim należy się liczyć z utrudnieniami na szlaku kajakowym.

Istniejąca dotychczas przenoska od strony południowej została zdemontowana. Przeprawa między jeziorami jest możliwa poprzez rampę od strony północnej. Należy kierować się oznaczeniami umieszczonymi przed budową.

Należy pamiętać, że teren objęty jest robotami budowlanymi i obowiązuje zakaz wstępu na teren budowy.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!