AktualnościWarmia i Mazury

Wsparcie i informacje przez mobilną aplikację

 „Twój Parasol” to aplikacja mobilna, dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.

„Twój Parasol” działa w dwóch trybach – jawnym i ukrytym. W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – jawną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. Z kolei w trybie ukrytym aplikacji, użytkownik może wysłać prośbę o pomoc, a także szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może posłużyć jako materiał dowodowy. Istotnym jest również fakt, iż dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, lecz automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej adres e-mail.

Aplikację „Twój Parasol” można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS, natomiast pobrać ją można na Google Play i Apple

Store, po wyszukania hasła „Twój Parasol” lub za pomocą kodów QR. Działa w języku polskim, angielskim, niemieckim, łotewskim, litewskim, chińskim, ukraińskim, tureckim i wietnamskim.

Krótki film instruktażowy znajduje się pod adresem https://twojparasol.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!