AktualnościHALO MORĄG

Wypadek drogowy przy ul. Dąbrowskiego w Morągu

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Morąg. W wyniku tego zdarzenia do szpitala przetransportowana została 45-letnia kobieta. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

W poniedziałek (06.11.2023 r.) około godziny 10:00 oficer dyżurny powiadomiony został o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Dąbrowskiego w Morągu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierowca opla jadąc od miejscowości Antoniewo podczas wjazdu na skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 519 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącej w kierunku Morąga 45-letniej kobiety poruszającej się motorowerem. Doszło do zderzenia się pojazdów.

Kierująca motorowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Niestety nieustąpienie pierwszeństwa na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych a największy problem występuje właśnie na skrzyżowaniach dróg.

Zbliżając się do skrzyżowania kierujący jest obowiązany:

zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

(KPP Ostróda/ fot. zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)

error: Nie kopiuj!!!