AktualnościHALO MORĄG

Zatrzymani poszukiwani

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Morągu, dokonali zatrzymania dwóch poszukiwanych mężczyzn w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione czyny.

W sobotę (01.07.2023 r.) policjanci Komisariatu Policji w Morągu, dokonali zatrzymania 43 letniego mężczyzny poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości, celem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej i odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 41 letniego poszukiwanego mężczyznę, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary zastępczej w postaci 30 dni aresztu za prowadzenie pojazdu mechanicznego nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z popełnionymi wykroczeniami. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby, bądź przychodzą sami do komendy.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!