Warmia i Mazury

Zdumiewająco spokojny weekend na drogach powiatu

Miniony weekend okazał się nad wyraz spokojny pod względem zdarzeń drogowych. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło do dwóch niegroźnych kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego.

W piątek (25.11.22) w Łukcie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-latka który kierował pojazdem marki seat pomimo zatrzymanego dokumentu prawa jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację w celu skierowania sprawy do sądu.

W niedzielę (27.11.22) w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki audi, który prowadził swój pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 37-latka. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Ponadto jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

To zaskakująco mała liczba zdarzeń w ruchu drogowym. Pamiętajmy jednak, że obecnie panująca aura jest bardzo zmienna, dlatego po drogach poruszajmy się z podwójnie wytężoną uwagą.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!