AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

500 plus dla nauczycieli z gminy Morąg

Jak informuje Marek Siudak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Morągu: – Gminie Morąg zwiększono część oświatową subwencji ogólnej w kwocie 126 500 zł na dofinansowanie nauczycielom zakupu sprzętu lub oprogramowania, przydatnych w prowadzeniu zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauczyciel zatrudniony zarówno w szkole publicznej, jak i niepublicznej, prowadzący kształcenie na odległość mógł otrzymać 500 zł dofinansowania do zakupu sprzętu, w tym m.in. akcesoriów komputerowych, oprogramowania lub usługi dostępu do internetu.

– Takie dofinansowanie otrzymało 230 nauczycieli. Finansowe wsparcie mogło być wykorzystane tylko zgodnie z przeznaczeniem tj. zakup sprzętu i oprogramowania. Zakupione zostały m. in. komputery stacjonarne i przenośne, monitory, drukarki, oprogramowanie komputerowe – wyjaśnia Marek Siudak.

Rządowa pomoc dla nauczycieli, 500 zł na naukę zdalną, to zdaniem resortu oświaty odpowiedź na postulaty kadry pedagogicznej.
– Zastosowaliśmy uproszczoną formę refundacji, aby środki jak najszybciej trafiły na konta nauczycieli. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Będziemy kontynuować wysiłki, aby udoskonalać naukę zdalną, żeby była jeszcze bardziej efektywna. Chcemy, aby dofinansowanie do poniesionych przez nauczycieli wydatków przyczyniło się do podniesienia jakości kształcenia na odległość – mówi Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!