Zacznij kolejny rok z Kartą Dużej Rodziny

Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta już 1,04 mln rodzin. Na początku stycznia 2021 r. liczba partnerów programu sięgnęła blisko 8 tys., a ze zniżek można korzystać w ponad 29 tys. lokalizacji. Dla mieszkańców Gminy Morąg, z tytułu posiadania Karty Dużej Rodziny, przysługują ulgi między innymi zniżki w opłatach za pobyt dziecka w przedszkolu i żłobku.

Zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa – Karta Dużej Rodziny to wiele korzyści.

Co zrobić żeby otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Aby ubiegać się o wydanie karty wystarczy złożyć wniosek wraz z oświadczeniem o sprawowaniu władzy rodzicielskiej (oświadczenie jest załącznikiem do wniosku ).

Wniosek można pobrać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morągu lub na stronie: http://www.morag.naszops.pl/karta-duzej-rodziny/dokumenty-kdr

Jak złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny?

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny należy złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Morągu ul. Dworcowa 9, (tel. 89 757 40 52 wew. 17),   pok. nr 1 (na parterze)  lub za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia.

Korzyści z posiadania Karty Dużej Rodziny

Partnerzy Karty Dużej Rodziny. Sprawdź, gdzie skorzystasz ze zniżek

Na początku stycznia 2021 r. liczba aktywnych Kart tradycyjnych wyniosła ponad 3,2 mln, a elektronicznych – blisko 930 tys. W 2015 r. aktywnych Kart było mniej niż 1,4 mln. Przybywa także partnerów programu – dzisiaj jest ich już prawie 8 tys., a ze zniżek można korzystać w 29,3 tys. lokalizacji. 5 lat temu liczba partnerów wynosiła zaledwie 1,2 tys.

Od 2019 r. Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Z kolei od 2018 r. dostępna jest w formie praktycznej i wygodnej aplikacji mobilnej. Dzięki temu Kartę zawsze można mieć przy sobie, można też szybko wyszukać najbliższe punkty oferujące zniżki, poznać nowe oferty.

(red./UW Olsztyn)