Warmia i Mazury

63-latka oszukiwana listem gończym w rękach policjantów

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 63- latkę poszukiwaną listem gończym. Kobieta od 8 lat ukrywała się przed organami ścigania za granicami naszego kraju. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

63- latka poszukiwana była listem gończym do odbycia kary zastępczej za nieopłacone grzywny związane ze sprawami skarbowymi oraz przywłaszczeniem. Od 8 lat ukrywała się przed organami ścigania poza granicami naszego kraju. Na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ostródzcy kryminalni ustalili, że kobieta może przebywać na terenie miasta. W tym tygodniu została zatrzymana. W przypadku osób poszukiwanych za nieopłacone grzywny prawo daje możliwość uniknięcia odsiadki w przypadku uregulowania zaległej kary pieniężnej. Tak również było w przypadku 63- latki. Kobieta po opłaceniu zaległych grzywien została zwolniona do domu.

Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!