AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Biblioteka otrzymała wparcie na zakup książek

Do morąskiej biblioteki trafiły właśnie pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania w tym roku wyniosła aż 14 660,00 zł!!! Zachęcamy do proponowania tytułów książek, które chcielibyście znaleźć na bibliotecznych półkach.

Dobra wiadomość dla miłośników książek. Pozyskaliśmy dla Was prawie 15 tysięcy na zakup nowości wydawniczych. Pamiętajcie o tym, że to Wy przede wszystkim decydujecie o tym jakie zbiory trafią do biblioteki. Swoje zapotrzebowanie możecie składać drogą elektroniczną, telefoniczną lub bezpośrednio u bibliotekarza. Zapraszam do morąskiej biblioteki – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu.

Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki samorządowe, ponoszenia kosztów związanych ze wzbogacaniem ich zasobów zgodnie z potrzebami środowiskowymi i standardami w tym zakresie.

Priorytet 1 – zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, publikacji nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(red./MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!