AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka przypomina o możliwości skorzystania z czytelniczo-historycznej gry miejskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu przypomina o możliwości skorzystania z czytelniczo-historycznej gry miejskiej pt. „Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”. Przy użyciu darmowej aplikacji, ActionTrack musicie pokonać trasę na terenie Morąga rozwiązując jednocześnie zagadki oraz wykonując zadania kreatywne. Dajcie się wciągnąć w fascynującą opowieść o przygodzie w naszym pięknym mieście, poznajcie ciekawe fakty z jego historii, wykorzystajcie swoją czytelniczą wiedzę a przy okazji… pokonajcie potwory czyhające na Was za każdym rogiem!

Trasa gry wynosi około 2,5 km i wiedzie przez najbardziej rozpoznawalne punkty Morąga, zaczynając oraz kończąc się pod budynkiem biblioteki. Zapraszamy do udziału indywidualnych śmiałków oraz odważne drużyny!

Jeżeli jednak nie macie możliwości udać się w trasę to nic straconego – przygotowaliśmy dla Was również tzw. wersję „kanapową” gry, która daje możliwość wzięcia udziału w zabawie bez wychodzenia z domu! Wystarczy tylko pobrać aplikację ActionTrack, zeskanować kod i gotowe!

Kody QR znajdziecie na grafikach promujących akcję oraz na stronie www.bibliotekamorag.pl

Aby wziąć udział w grze, wymagane jest posiadanie telefonu lub tabletu z:

systemem iOS (w wersji 11.0 i wyższej) i Android (w wersji 8.0 wyższej),

uruchomioną funkcją GPS,

zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore),

mobilnym dostępem do Internetu i włączoną usługą lokalizacji,

zaleca się naładowanie urządzenia do pełna lub zaopatrzenie w baterię przenośną powerbank.

Gra przeznaczona jest dla osób od 16. r.ż. W przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność za taką osobę ponoszą rodzice lub opiekunowie prawni. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie rodziców z dziećmi.

Pełny regulamin obu wersji gry znajduje się na stronie www.bibliotekamorag.pl oraz w Dziale dla Młodzieży NASTKA.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!