AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Biegali 31,13 km o Kryształową Perłę Jeziora Narie

Bieg o „Kryształową Perłę Jeziora Narie”, z dystansem 31,13 km odbył się 23 raz w Kretowinach. Na starcie pojawiło się ok. 240 biegaczy z całej Polski.

W ub. r. organizatorzy zdecydowali o skróceniu trasy z 33 km do 31,13 km. Nie oznacza to jednak, że trasa była łatwiejsza. Niespodzianką okazał się nowy podbieg na 29 km trasy, który razem ze słynnym już podbiegiem „zemsta teściowej” znacznie utrudnia i wyciska poty z zawodników. W tym roku również biegano nową trasą. Co mówią o nowej trasie biegacze: Szczapa Agnieszka z Nidzicy, Paulina Czerniakowska z Malborka, Rafał Gruchalski z Elbląga?

Jak podkreślają organizatorzy, przez wielu bieg w Kretowinach uważany jest za jeden z trudniejszych na tym dystansie w Polsce. Trasa jest ciężka i wymagająca, ale ma w sobie coś co bardzo przyciąga, coś co sprawia, że najwierniejsi jego fani co roku rezerwują sobie pierwszy lipcowy weekend aby zdobyć legendarną perełkę. Pokonanie tej trasy to wielki wyczyn. Na mecie na zawodników czekały upragnione perły. Po biegu na zawodników czekały tradycyjnie orzeźwiające, soczyste arbuzy, kąpiel w jeziorze oraz gorący posiłek. Szymon Steć, kierownik Referatu Sporu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu:

Kiedy już wszyscy biegacze dotarli na metę przyszedł czas na wręczanie nagród . W pierwszej kolejności były to wyróżnienia specjalne. Otrzymali je w tym roku:

Paweł Wójciki – Malbork, który zajął 23 miejsc e w kategorii mężczyzn.

Olena Babenko – Zaporoże (Ukraina), która zajęła 23 miejsce w kategorii kobiet.

Joanna Kwiatkowska – Iława, która całą trasę pokonała z psem.

Cezary Siepioła – Morąg, który całą trasę pokonał z synem Kubą na wózku inwalidzkim.

Stańczak Edmund – Płock, najstarszy zawodnik biegu.

W dalszej kolejności wręczono nagrody morążanom biorącym udział w biegu:

I miejsce – Rajmund Siemiński – Morąg

II miejsce – Marcin Gomulski – Morąg

III miejsce – Artur Kruszewski – Morąg

Wręczenie nagród zakończono dla zawodników w poszczególnych kategoriach biegowych:

OPEN KOBIETY

I miejsce – Ewa Lisek – Nidzica

II miejsce – Beata Osior – Wydminy

III miejsce –  Alicja Pakieła – Elbląg

OPEN MĘŻCZYŹNI

I miejsce – Łukasz Parszczyński – Giżycko

II miejsce – Kamil Młynasz – Łęcznowola

III miejsce – Mateusz Krawiecki – Iława

https://elektronicznezapisy.pl/event/8240/results.html – wyniki szczegółowe.

– 31 km wokół jeziora Narie w Bieg O Kryształową Perłę – Kretowiny po górkach to jak przebiec maraton po płaskim. Świetna impreza w doborowym towarzystwie Plawgo Team i w nowych koszulkach – mówi Rafał Gruchalski, biegacz z Elbląga.

– XIII Bieg o kryształową Perłę Jeziora Narie. 31.13 km wokół jeziorka, trasa naprawdę piękna. Mimo zmęczenia po ostatnim tygodniu bardzo chciałam wziąć udział w tym biegu, bo zawsze jest tam świetna atmosfera a uważam że podczas zawodów jest to bardzo ważne.  Do 21 km biegło mi się bardzo dobrze i w miarę sprawnie, niestety potem napotkałam tą słynną ścianę a na ostatnim najdłuższym podbiegu jednak trochę chyba przesadziłam z tempem i ostanie 4 km dogorywałam chyba jeszcze nigdy na żadnym biegu nogi nie bolały mnie tak jak dzisiaj. Ale mimo ciężkiej końcówki udało się szczęśliwie dotrzeć na metę z czasem 2h 29min i dzięki temu jestem na 3 miejscu K Open i 1 w K20 – dodaje Alicja Pakiela, biegacza z Elbląga.

Organizatorem XXII Biegu o „Kryształową Perłę Jeziora Narie” był Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Morągu.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!