Warmia i Mazury

Dofinansowanie szkół podstawowych powiatu ostródzkiego

Powiat Ostródzki w 2021 roku otrzymał 120 000 złotych wsparcia finansowego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, które dedykowane jest dla szkół podstawowych. Wsparcie otrzymały następujące szkoły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie – 60 000 zł, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie – 30 000 zł oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie – 30 000 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

(Powiat Ostródzki)

error: Nie kopiuj!!!