Warmia i Mazury

Gala Sportu inna niż wszystkie

Przedstawiciele samorządu województwa podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej Gali Sportu. Nagrody i wyróżnienia trafiły jednak do zawodników, trenerów, działaczy oraz samorządowców z Warmii i Mazur.  

Coroczne spotkanie jest okazją do podsumowań i refleksji czy podziękowań za włożony trud oraz pracę w minionych miesiącach.
2019 rok miłośnikom aktywności fizycznej z naszego regionu przyniósł wiele niezapomnianych emocji.

Z kolei mijający rok był bardzo trudny dla nas wszystkich. Skutki pandemii wyjątkowo mocno pokrzyżowały ambitne plany naszych sportowców. Do tego zakłóciły bezpośrednią relację z kibicami. Z racji tego, że nie możemy się spotkać osobiście, nasza tegoroczna Gala Sportu przybrała bezpieczną formę wideotłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Od kilku lat samorząd województwa przyznaje nagrody specjalne w trzech kategoriach: sportowe odkrycie roku województwa, sportowiec roku województwa, trener roku sportu młodzieżowego województwa.

Laureatami za 2019 rok zostali:
– sportowiec roku 2019: Konrad Bukowiecki – lekkoatleta, kulomiot, zawodnik Klubu Sportowego AZS UWM Olsztyn. W 2019 r. uzyskał m.in.: tytuł młodzieżowego mistrza Europy w pchnięciu kulą, wywalczył I miejsce na Uniwersjadzie, zajął VI miejsce w mistrzostwach świata seniorów w pchnięciu kulą,
– sportowe odkrycie roku województwa: Wiktoria Gołębiowska – żeglarka Stowarzyszenia Sportów Wodnych MOS Iława, uzyskała tytuł mistrzyni młodzieżowych mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Laser Radial oraz wywalczyła IV miejsce,
– trener roku sportu młodzieżowego: Marek Nachtygal – trener podnoszenia ciężarów w TS NIDA, trener podczas mistrzostw Europy Juniorów w Izraelu. W 2019 r. jego zawodnicy osiągnęli znaczące wyniki w kraju oraz na arenie międzynarodowej (Hubert Pietrzak, Bartosz Burski, Michał Jaworski).

Uhonorowani zostali również samorządowcy oraz działacze, którzy na co dzień są bliżej regionalnego sportu na Warmii i Mazurach. Wszyscy wyróżniali się osiągnięciami w działalności sportowej w 2019 roku:
– Gabriel Chojak – przedsiębiorca, właściciel firmy Dekorglass S.A., a także założyciel klubu sportowego tenisa stołowego Dekorglass Działdowo. W 2017 roku klub zadebiutował
w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której grają najlepsze zespoły Europy. W 2018 r. zdobył Puchar ETTU, co jest największym sukcesem tego klubu,
– Józef Blank – wieloletni trener i sędzia zapasów, od 20 lat menedżer sportu, zaangażowany w rozwój bazy sportowej na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Trzecią kadencję sprawuje funkcję burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego,
– Krzysztof Harmaciński – realizuje priorytety strategiczne takie jak: nowoczesna infrastruktura sportowa, wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport, aktywizacja dorosłych i osób starszych, w tym niepełnosprawnych. Jest budowniczym infrastruktury sportowej. Pełni funkcję wójta gminy Iława od 1998 r.

Wyróżnienia trafiły ponadto do zawodników, którzy w minionym roku z sukcesami startowali w mistrzostwach świata bądź Europy w różnych kategoriach wiekowych.
LISTA WYRÓŻNIONYCH ZAWODNIKÓW

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!