Warmia i Mazury

Granaty z okresu II wojny światowej znalezione w jeziorze Drwęckim

Policjanci wraz ze strażakami, strażnikami miejskimi i funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zabezpieczali teren w pobliżu znalezienia granatów z okresu II wojny światowej. Niezbędna była ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków. Patrol saperski zdetonował na miejscu dwa niewybuchy.

Wczoraj (19.02) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Słowackiego nad jeziorem Drwęckim podczas oczyszczania nadbrzeża wyłowiono 6 sztuk niewybuchów.

Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego, który określi, że znaleziska to granaty z okresu II wojny światowej. 4 sztuki granatów moździerzowych i 2 sztuki granatów ręcznych.

Dziś od godzin porannych prowadzona była akcja podjęcia niewybuchów. Na miejsce przyjechał patrol saperski z Lidzbarka Warmińskiego, który podjął decyzję, że dwa granaty z powodów bezpieczeństwa należy zdetonować na miejscu. Pozostałe znaleziska zostały zneutralizowane i przewiezione na poligon.

W zabezpieczeniu działań oprócz policjantów brali udział strażacy, strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Na miejscu obecny był również Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak. Powołano także sztab kryzysowy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!