AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Jesienna odsłona „Biblioteki na weekend”

Zapraszamy na jesienną odsłoną wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.pl  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”. Po świętach zapraszamy na odsłonę zimową.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.pl i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Propozycje na ten weekend:

Czytelnia dla Dorosłych

„Kedi. Sekretne życie kotów”/ reżyseria: Ceyda Torun

Dokumentalny /  Film opowiada o życiu kotów w Stambule, których populacja w tym mieście jest wyjątkowo liczna. Zwierzęta te nie mają swoich właścicieli, jednak każdego dnia towrzyszą mieszkańcom w różnych sytuacjach, żyjąc z nimi w wyjątkowej symbiozie. Produkcja ta podbiła serca widzów na całym świecie, a w Polsce już po dwóch tygodniach wyświetlania stała się najchętniej oglądanym filmem dokumentalnym roku. Od grudnia można wypożyczyć go w Czytelni dla Dorosłych!

Oddział dla Dzieci

Chłopiec zwany Gwiazdką / Matt Haig ; ilustracje Chris Mould ; przekład Ernest Bryll i Marta Bryll.

Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż te książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Jesteś wciąż z nami? To dobrze (Elfy byłyby z ciebie dumne.) W takim razie zaczynajmy… W małej chatce w głębi Finlandii mieszka Mikołaj. Chłopiec żywi się czerstwym chlebem, a jego jedyną zabawką jest lalka wyrzeźbiona z rzepy. Mimo to jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem, które mocno wierzy w magię. Wszystko zmienia się, gdy jego ojciec rusza na Daleką Północ, by znaleźć dowód na istnienie wioski elfów. Mikołaj zostaje pod opieką okropnej ciotki Karlotty, która zrobi wszystko, by tylko uprzykrzyć mu życie. Gdy po trzech miesiącach tata nie wraca do domu, chłopiec wyrusza na jego poszukiwania. Nie wie jeszcze, że właśnie zaczyna największą przygodę swojego życia… Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy tych odpowiedzi (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą, świąteczną podróż.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

 „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”/ Ałbena Grabowska

Ałbena Grabowska ma niezwykły dar – potrafi stworzyć wciągającą opowieść bez względu na gatunek. Świetnie odnajduje się w powieściach obyczajowych, kryminałach i książkach dla dzieci. Swoją kolejną książką udowodnia, że jest w formie, o jakiej wielu autorów może pomarzyć.

„Doktor Bogumił” stanowi pierwszy tom nowego cyklu „Uczniowie Hippokratesa”. To niezwykła opowieść, w której przeplatają się prywatne losy doktora Bogumiła Korzyńskiego i jego rodziny z historią medycyny XIX wieku. Tłem dla fabuły jest warszawski Szpital Dzieciątka Jezus, w którym dokonuje się amputacji kończyn bez znieczulenia, najlepszym chirurgiem jest ten, który przeprowadzi operację jak najszybciej, a kobiety umierają w gorączce połogowej. To także w tym szpitalu kobiety mogą być jedynie pielęgniarkami, a ambicje tych, które chcą być lekarkami, zostają tłumione przez otoczenie. Także tu słowo Boże jest ważniejsze od umysłu i racjonalności.

error: Nie kopiuj!!!