AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Kalendarz z mundurem trafił do uczniów szkoły w Żabim Rogu

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało 4 edycję „Kalendarza z mundurem” kierowanego do uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Oficer Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie, wraz z żołnierzami 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz 42 blp Wojsk Obrony Terytorialnej w trakcie uroczystej inauguracji roku szkolnego wręczyli Kalendarz Z Mundurem uczniom Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu.

Celem projektu „Kalendarz z mundurem”, jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesności Wojska Polskiego, ale także przybliżenie jego misji, zadań i sukcesów. Jest to już czwarta odsłona przedsięwzięcia Ministerstwa Obrony Narodowej skierowanego do uczniów i nauczycieli w całej Polsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, kalendarz zawiera materiały dotyczące dziejów oręża oraz najważniejsze daty w historii Polski. Każda lekcja to krótka notatka informacyjna oraz linki związane z tematem, do wykorzystania samodzielnie lub w zespole. Wszystkie daty zawierają odnośniki do artykułów, książek, kolorowanek, scenariuszy, a także do wystaw i spotów na YouTube. Treści zamieszczone w projekcie zostały opracowane tak, aby mogły służyć jako inspiracja do prowadzenia zajęć o charakterze twórczym, a także zachęcać uczniów do zdobywania wiedzy o historii wojskowości.

W „Kalendarzu z mundurem” znajdują się odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: Dlaczego łączność jest fundamentem każdej operacji specjalnej? W jakich misjach pokojowych uczestniczyli polscy żołnierze? Kiedy obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego? Z informacji w nim zawartych mogą korzystać zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i średnich. Przyda się również w czasie przygotowań do matury.

Zachęcamy do pobierania kalendarza na urządzenia mobilne, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką. Wiedza o chlubnej tradycji i współczesności Wojska Polskiego jest tu przekazywana w nowoczesnej i atrakcyjnej formie.

Zapraszamy do pobrania „Kalendarza z mundurem” 2023–2024:

https://wceo.wp.mil.pl/y/pliki/rozne/2023/08/Kalendarz_z_mundurem_2023-2024_oUExScl.pdf?fbclid=IwAR1AVWfwGUJLE2-QlEdodFWhhJN5SfFQN4KR4cZQJIpWFOLw4JWOLvSE6LU

(WCR Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!