Warmia i Mazury

Kierowco – uważaj na zwierzynę

Zderzenie ze zwierzyną może okazać się bardzo groźne. Poruszając się drogą położoną w leśnych terenach należy zachować szczególną czujność i ostrożność.

Oficer Dyżurny ostródzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego na odcinku drogi wojewódzkiej Ruś-Szeląg.

Kierujący pojazdem marki opel jadąc w kierunku miejscowości Szeląg uderzył w zwierzę leśne, które wybiegło na drogę. Kierowca ani żaden z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń.

Przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów i pól uprawnych oraz o poruszaniu się po takich drogach z odpowiednią prędkością. Jadąc zbyt szybko możemy nie osiągnąć czasu reakcji a w konsekwencji nie mieć szansy na bezpieczne hamowanie oraz ominięcie zwierzyny, które nagle pojawi się na drodze. Nie lekceważmy również ustanowionych przy drodze znaków drogowych ,,Uwaga dzikie zwierzęta’’.

Przypominamy, że w przypadku zderzenia się ze zwierzyną należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia poprzez włączenie świateł awaryjnych oraz ustawienia trójkąta ostrzegawczego. Następnie należy wezwać patrol Policji.

Ważnym jest aby nie podchodzić do zranionej zwierzyny ! Zwierzę może być agresywne !

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!