AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Kolejne spotkania autorskie w ramach DKK

Członków Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wszystkich miłośników czytania, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach autorskich on-line, organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. W najbliższy czwartek gościem WBP będzie Katarzyna Berenika Miszczuk, a 30.06 (wtorek) będzie można posłuchać Agaty Przybyłek.  Spotkania będą transmitowane pod tym adresem: https://www.facebook.com/events/3929607667110767/

Na specjalne zaproszenie bibliotek z województwa warmińsko-mazurskiego i działających w nich Dyskusyjnych Klubów Książki odbędą się kolejne spotkania w cyklu on line z pisarkami. Spotkania transmitowane będą za pośrednictwem FB Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej: www.facebook.com/WBPOlsztyn/
Najbliższe spotkania:
25 czerwca, godz. 17:00 – Katarzyna Berenika Miszczuk, prowadząca Justyna Dżbik-Kluge (na zaproszenie DKK Bartoszyce)
30 czerwca, godz. 17:00 – Agata Przybyłek, prowadząca Aleksandra Wolska (na zaproszenie DKK Grabowo, gmina Gołdap)
Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 1988 r.) – z wykształcenia jest lekarką. To wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Chętnie sięga po fantasy, science-fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011), „Ja, potępiona” (2012) oraz „Ja, ocalona” (obecnie w przygotowaniu). Tłumaczenie powieści „Ja, diablica” już w tym roku pojawi się na rynku rosyjskim. Na jej ostatni bestsellerowy cykl „Kwiat paproci” składają się: „Szeptucha” (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), „Noc Kupały” (2016), „Żerca” (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), „Przesilenie” (2018, Książka Roku 2018 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz „Jaga” (2019, Książka Roku 2019 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl). W 2017 roku powieścią „Obsesja” autorka rozpoczęła kolejny cykl „W lekarskim fartuchu”. Rok później ukazała się jej kontynuacja „Paranoja”. Jej najnowsza premiera to komedia kryminalna pt. „Ja cię kocham, a ty… miau”.
Agata Przybyłek – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, w przeszłości dziennikarka portalu rodzicielskiego. Debiutowała w 2015 roku, gdy tworzenie fabuły pełnej miłosnych perypetii i zaskakujących żartów potraktowała jako autoterapię. Od tamtej pory ukazało się ponad dwadzieścia książek jej autorstwa, a kolejne humorystyczne serie podbiły serca (i półki!) polskich czytelniczek.
Pisze głównie powieści obyczajowe oraz komedie romantyczne. Z tymi pierwszymi trafia szczególnie do tych czytelniczek, które – podobnie jak sama autorka – uwielbiają prozę Nicholasa Sparksa. Z jednej strony Agata Przybyłek uwielbia bawić i sprawiać, by jej książki pomagały oderwać się od problemów dnia codziennego, a z drugiej chętnie porusza tematy społeczne i przemyca do książek swoją wiedzę psychologiczną. Najbardziej jednak lubi pisać o miłości, która jest głównym motywem charakteryzującym twórczość pisarki.
Mieszka w małej miejscowości nieopodal Szczecina z mężem oraz psem Emmą – owczarkiem niemieckim. Uwielbia przesiadywać na werandzie swojego domu i wymyślać kolejne historie, choć – jak podkreśla – każda z jej fabuł przynajmniej w niewielkim stopniu musi być zainspirowana prawdziwym życiem.
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowanego ze środków Instytutu Książki.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!