Konferencja „Człowiek 4.0 Empatia. Nauka. Technologia”

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza 25 września 2019 roku do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na bezpłatną konferencję Człowiek 4.0 Empatia. Nauka. Technologia – poświęconą nowoczesnemu nauczaniu. Będzie o kompetencjach potrzebnych do harmonijnego rozwoju w przyszłości, o czwartej rewolucji przemysłowej, robotyzacji, humanoizacji, o zmianach zachodzących w społeczeństwie i na rynku pracy.

Idea konferencji – Grupa robocza pracowników Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego:

„Czasy, w których teraz żyjemy, są niezwykle ciekawe. Na naszych oczach dzieje się czwarta rewolucja przemysłowa. Procesy robotyzacji, digitalizacji, automatyzacji stają się codziennością, a trend dopiero się nasila. W sposób znaczący zmienia się rynek pracy. Pracodawcy wymagają nowych kompetencji. Bardzo szybkie jest tempo zmian. Wiele zawodów na naszych oczach ewoluuje, znika. […] Sztuczna inteligencja również stawia przed nami nowe wyzwania. Jej stosowanie w pracy będzie coraz bardziej powszechne. Jak więc wykorzystać szanse, które daje postęp? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i wykorzystać ją dla siebie? Jakie kompetencje rozwijać już dziś, aby przygotować się na wyzwania jutra? […]”

Tego i wielu innych wartościowych rzeczy dowiemy się podczas konferencji „Człowiek 4.0 Empatia. Nauka. Technologia”.

25 września 2019 roku, w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ulicy Trylińskiego 2

PROGRAM KONFERENCJI

09.45 Powitalna kawa, rejestracja uczestników

10.00 Otwarcie konferencji – Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

10.10 Kim jest człowiek przyszłości? – dr hab. Piotr Mikiewicz

10.30  Jak kształtują się kompetencje miękkie na różnych etapach edukacji? – prof. UAM dr hab. Maciej Błaszak

11.10  Zwolnieni z teorii, czyli nauczanie eksperymentalne, innowacyjność i kreatywność na przykładzie uczniów bartoszyckiego technikum – Katarzyna Zagajewska-Sycz

11.25 Przerwa kawowa

11.40 Szkoła bez dzwonków, bez schematów, bez granic dla nauki, czyli flow u dzieci – Izabella Gorczyca

11.55 Panel dyskusyjny z udziałem: Macieja Błaszaka, Izabelli Gorczycy, Igi Skolimowskiej, Michała Opieczyńskiego (dyrektora departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego UM WWM w Olsztynie), Piotra Mikiewicza, Bronisława Reddiga

Warunki uczestnictwa

1) wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 18.09.2019 r.

2) potwierdzenie mailowe przesłane przez organizatorów konferencji.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

(rowop)