Warmia i Mazury

Mazurskie szutry czekają na światową czołówkę

Po siedmiu latach przerwy Orlen Rajd Polski wróci na Mazury jako jedna z rund Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się konferencja poświęcona temu wydarzeniu.

Rajd Polski to jedna z największych i najdłużej rozgrywanych imprez motoryzacyjnych w Polsce, która cieszy się dużym prestiżem w środowisku zawodników oraz zainteresowaniem kibiców i mediów.

W tym roku od 27 do 30 czerwca potrwa jubileuszowa 80. edycja rajdu. Do regionu przyjedzie cała czołówka najlepszych zawodników świata i fabrycznych zespołów.

– Rajd Polski jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla naszego regionu – mówił podczas konferencji marszałek województwa Marcin Kuchciński. – Spodziewamy się przyjazdu wielu kibiców z całego świata, którzy oprócz emocji sportowych, będą także mogli przekonać się o pięknie mazurskich okolic. Rajd Polski, który odbywa się u nas już od 19 lat, jest jedną ze sztandarowych sportowych imprez na Warmii i Mazurach.

Na kierowców czeka 300 kilometrów do przejechania na 19 szutrowych odcinkach specjalnych. Podczas rajdu zostanie przygotowanych aż 70 stref kibica. Sercem imprezy będzie tor Mikołajki Arena z trybunami dla 5 tysięcy widzów oraz nowymi strefami miejsc stojących, a także pobliski Rally Fan Park, strefa mety rajdu i park serwisowy.
– Czeka nas ostre ściganie – przyznaje Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. – Zawodnicy lubią jazdę po mazurskich, doskonale przygotowanych szutrowych odcinkach specjalnych. W tym roku dodatkową atrakcją także dla kibiców będzie specjalny OS na torze Mikołajki Arena.

Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!