HALO MORĄG

Miłakowo. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Na podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasłem było „Świat w jednym miejscu”, Biblioteka Publiczna w Miłakowie przygotowała „Dzień Pszczoły”, dzięki któremu organizatorom udało się przenieść czytelników i mieszkańców do niezwykłego świata tych stworzeń.

W ramach akcji Uczniowie Zespół Szkolno-Przedszkolny im Jana Pawła II w Miłakowie pod czujnym okiem MDK, czyli naszej gminnej instytucji kultury i w towarzystwie Burmistrza Miłakowa Krzysztofa Szulborskiego, posadzili drzewa oraz łąkę miododajną w okolicy hotelu dla pszczół, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie miłakowskiej ścieżki dydaktycznej. W nagrodę mali przyjaciele pszczół otrzymali od włodarza naszej gminy słodki upominek – „naparstek miodu”, a Miłakowski Dom Kultury przygotował mini festyn z ogniskiem i kiełbaskami.

„Dziękuję bardzo organizatorom wydarzenia, a także wychowawcom i opiekunom uczniów: Małgorzacie Żyła, Kamilli Siry i Ewelinie Ziembińskiej, ponieważ wspólnie rozpoczęli działania, które będą stanowiły długofalową i bardzo potrzebną akcję” – powiedział Burmistrz Miłakowa.

(UM Miłakowo)

error: Nie kopiuj!!!