Warmia i Mazury

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Są oni sprawcami wielu zdarzeń drogowych, również tych tragicznych w skutkach. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwie osoby, które mimo spożywanego wcześniej alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę.

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu wykazują się skrajną nieodpowiedzialnością narażając zdrowie i życie nie tylko swoje ale również innych uczestników ruchu drogowego. Tylko wczoraj w ręce policjantów trafiły dwie osoby jadące „na podwójnym gazie”.

Około godz. 6:30 patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę mazdy. Za kierownicą siedziała kobieta. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 0,6 promila. 38- latka straciła już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kilka godzin później w Mielnie (gm. Grunwald) doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca volkswagena zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promila. Ponadto, 31- latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. On również za swoje zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!