AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Nowe stawki za wywóz śmieci od czerwca 2020

Jak informuje portal „Nasza Ostróda”:  w piątek 31 stycznia 2020 roku, Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” zdecydowało o nowych stawkach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od 1 czerwca wyniosą one 22 zł od osoby za odpady segregowane (obecnie 11 zł) i 44 zł opłaty podwyższonej za odpady niesegregowane. Za nowymi stawkami głosowało 23 delegatów gmin zrzeszonych w Związku, 11 delegatów było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Delegaci Ostródy (burmistrz Zbigniew Michalak oraz radni Jarosław Borzuchowski, Adrian Godlewski i Mirosław Godlewski) głosowali przeciwko proponowanym stawkom, uważając że są one zbyt wygórowane i dotkną przede wszystkim ostródzian mieszkających w blokach spółdzielczych i budynkach wielorodzinnych wspólnot mieszkaniowych.

W związku z nowelizacja ustawy z dnia 6 września 2019 roku o „Utrzymaniu czystości i porządku w gminach” Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” informuje, iż nowy system  polegający na bezwzględnej segregacji odpadów na terenie Związku Gmin, będzie obowiązywał od 01 czerwca 2020 roku.  Do tego czasu odbiór odpadów odbywa się bez zmian.

Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „Czyste Środowisko” z siedzibą w Ostródzie został zarejestrowany w Rejestrze związków międzygminnych w dniu 19 grudnia 1995 r. pod pozycją 143. Członkami Związku są gminy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego (19 gmin) leżących na terenie pięciu powiatów – elbląskiego, iławskiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego i ostródzkiego:

Gmina Dąbrówno, Gmina Godkowo, Gmina Grunwald, Miasto Iława, Gmina Iława, Gmina Jonkowo, Gmina Kurzętnik, Gmina Lubawa, Gmina Łukta, Gmina Olsztynek, Miasto Ostróda, Gmina Ostróda, Gmina Małdyty, Gmina Miłakowo, Gmina Miłomłyn, Gmina Morąg, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Gmina Zalewo.
Związek wykonuje zadania publiczne w zakresie: gospodarki odpadami, w tym unieszkodliwiania odpadów komunalnych, budowy i eksploatacji Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie, organizacji systemu logistycznego zbiórki odpadów komunalnych.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!